• Phone : 9810457904
  • Address : D-2, Sector 14, Noida- 201301

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Programı tercih edecek öğrenciler tercih yapmadan önce ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda mesleğe kabul ve ruhsatname şartlarını değerlendirmelidirler. Programın öğretim dilinde bir yıl süreli zorunlu Hazırlık Programı uygulanır, programın sonunda ilgili dilde yeterlik sınavını başaranların doğrudan birinci sınıfa kayıtları yapılır. Hazırlık sınıfı, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir. İlgili dil için üniversitece kabul edilen; a) Ulusal ve/veya Uluslararası yabancı dil sınavlarının birinden yine üniversitece belirlenen düzeyde başarılı olduğunu belgeleyen, b) Üniversitece öğretim yılı başında yapılacak ilgili dilde yeterlik sınavında başarılı olanlar doğrudan birinci sınıfa alınırlar.

  • Alanın etrafındaki şelaleler, kaplıcalar ve etkileyici volkanik manzara ise her yıl binlerce turistin ilgisini çekiyor.
  • Bu akşam şampiyonun belirleneceği turnuvada A grubunun lideri MTG (sarı) – B Grubunun ikincisi MTG Yeşil ile B Grubunun lideri 1461 İskele Trabzon SK (bordo) ise A grubunun ikincisi 1461 İskele Trabzon SK (mavi) ile karşı karşıya geldi.
  • Hazırlık sınıfında başarısız olarak programdan ilişiği kesilen öğrenciler, varsa kendi yükseköğretim kurumlarında öğretim dili Türkçe olan eşdeğer bir programa kayıt yaptırabilirler.
  • Dünyanın en büyük asit gölüne ev sahipliği yapan Kawah Ijen Yanardağı'ndaki maden, 1968 yılından bu yana işlemeye devam ediyor.
  • Bu olaydan sonra da kanyon dünyanın en tehlikeli yerler listesinde yer almaya başladı.

İnsanlar, hâlâ aktif ve tehlikeli olan volkanda, hiçbir önlem anlamadan çalışmayı sürdürüyor. Alanın etrafındaki şelaleler, kaplıcalar ve etkileyici volkanik manzara ise her yıl binlerce turistin ilgisini çekiyor. Kanadalı kâşif George Kourounis, mağaraya girmeye cesaret eden az sayıdaki kişiden biri. Mağarada yaşadıklarını DailyMail’e anlatan Kourounis, “İçerideki hava sıcaklığı yaklaşık olarak 50 dereceydi. Bağıl nem de yüzde 100'e yaklaşarak içerideki havanın 100 derece hissedilmesini sağladı. Kısa keşifler için mağaraya girdiğimde buzla dolu özel kıyafetler giymem çok enteresan bir duyguydu” ifadelerini kullandı.

Mosilla Yüzük Tutucu Stand Siyah 7 Slot

Tatil kiralama sitesi Holidu, şelalenin doğal güzelliğiyle ziyaretçileri cezbettiğini ve insanların selfie çekmeye çalışırken hayatını kaybettiğinin altını çiziyor. Everest'in Nepal tarafındaki Khumbu Buz Şelalesi, dağcıların çürük merdivenler üzerinden yarıklarda gezinmesini gerektiren, oldukça tehlikeli bir buz alanı… 18 Nisan 2014 tarihinde yaşanan olay ise hâlâ bölgede konuşuluyor. Everest Dağı tarihinin en büyük felaketinin 7 slots kampanya kodu nasıl alınır yaşandığı olayda, Khumbu Buzulu’nda meydana gelen bir kar-buz çığı, ip döşemekte olan Sherpaları (Nepal'in dağlık kesiminde, özellikle Himalayalar'da yaşayan halk) vurdu ve toplamda 16 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin tamamının Sherpa olması, kazanın sadece dağcılık açısından değil, insani açıdan da sorgulanmasına yol açtı. Derveze Gaz Krateri, Aşkabat'a yaklaşık 250 kilometre uzaklıktaki Merkez Karakum Çölü'nde yer alıyor.

Yapı Kredi World’e özel 6 aya kadar vade farksız taksit fırsatı!

Bu kaza sırasında sondajda çalışan bazı işçiler hayatını kaybetti. Türkmen jeologlar, kraterin sondaj esnasında yer altındaki kireç taşı benzeri madenlerin suyla teması sonucu erimesiyle meydana geldiğine inanıyor. Bazı kaynaklar ise sondajın yer altı mağarası üzerinde yapıldığını savunuyor. Geleneksel İskele Festivali’nin 7 Temmuz’daki finali ile birlikte son bulacak Ahmet Çırakoğlu anısına Minikler halı saha turnuvasında final karşılaşmaları 1461 iskele Trabzon SK (mavi) ile MTG (sarı) arasında yaşanacak. E. Uygulamaya dayalı eğitimler yüksekokula ait atölye, laboratuvar vb.

H. Bu programların eğitimi İstanbul’da, Kapadokya Meslek Yüksekokulu Sabiha Gökçen Yerleşkesinde verilecektir. Bu programları tercih edecek öğrencilerin Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve bölgedeki havacılık tesislerinde verilecek uygulama eğitimleri, staj vb. Eğitim faaliyetlerine katılabilmeleri için havalimanı giriş kartı alma şartlarını taşımaları gerekmektedir.